Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE5192491ESR510-020999

Allegade 15

6500 Vojens
Haderslev Vojens Ejerlav, Vojens, 390 (Byzone) Dobbelthus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1944
Bebyggelsesprocent35%

Areal

Grundareal405 m²
Bygningsareal54 m²
Beboelsesareal88 m²
Areal af udnyttet tagetage34 m²
Areal af kælder54 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om huset på Allegade 15, 6500 Vojens. Undersøg husets seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Huset er placeret på Allegade 15, 6500 Vojens. Huset har et bygningsareal på 54 m² og blev opført i 1944 på en 405 m² stor grund. Huset er af det offentlige vurderet til 4,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 505.400 kr.

Fakta om Allegade 15, 6500 Vojens

Rækkehuset er placeret på Allegade 15, 6500 Vojens og har et samlet bygningsareal á 54 m². Den primære bygning er opført i 1944 og er beliggende på en 405 m² stor grund. Huset fordeler sig på 3 værelser og har et BBR-areal på 88 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Huset er bygget i ét plan. Der er i øvrigt ekstra arealer, der i alt udgør 88 m² (udnyttet tagetage 34 m², kælder 54 m²). Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Bygningen fik senest i 2022 tildelt et energimærke D. Huset benyttes primært til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 12.312 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Rækkehuset er af det offentlige vurderet til 4,55 mio. kr., hvoraf grunden udgør 505.400 kr.

Ejerinfo

Rækkehuset er ejet af VOJENS ANDELS-BOLIGFORENING.

Ofte stillede spørgsmål

VOJENS ANDELS-BOLIGFORENING ejer Allegade 15, 6500 Vojens.

Enhedens BBR-areal er 88 m² på Allegade 15, 6500 Vojens.

Den primære bygning blev opført i 1944 på Allegade 15, 6500 Vojens.

4,55 mio. kr. er vurdering på Allegade 15, 6500 Vojens.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis