Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE708107ESR151-101100

Alkærvej 9

2740 Skovlunde
Ballerup Skovlunde By, Skovlunde, 15e (Landzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1970

Areal

Bygningsareal42 m²
Beboelsesareal42 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Alkærvej 9, Kildegården, 2740 Skovlunde. Se ejendommens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Alkærvej 9, Kildegården, 2740 Skovlunde ligger ejendommen. Den 23. oktober 2024 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 360.000 kr.

Fakta om Alkærvej 9, Kildegården, 2740 Skovlunde

Fritidsejendommen ligger placeret på Alkærvej 9, Kildegården, 2740 Skovlunde og har et samlet bygningsareal á 42 m². Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 42 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 23. oktober 2024, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 360.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 8.571 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Alkærvej 9, Kildegården, 2740 Skovlunde.

Den primære bygning blev opført i 1970 på Alkærvej 9, Kildegården, 2740 Skovlunde.

Prisen var 360.000 kr., da Alkærvej 9, Kildegården, 2740 Skovlunde senest blev handlet i 2024.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis