Få alle informationer om Aldersrogade 3D, 1. tv, 2100 København Ø på Resights. Undersøg lejlighedens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
På Aldersrogade 3D, 1. tv, 2100 København Ø findes lejligheden.
Fakta om Aldersrogade 3D, 1. tv, 2100 København Ø
Ejerlejligheden er beliggende på Aldersrogade 3D, 1. tv, 2100 København Ø. Lejligheden har 4 værelser og har et BBR-areal på 125 m², mens det tinglyste areal udgør 89 m².
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 4 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af ATP EJENDOMME A/S, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Arbejdsmarkedets Tillægspension er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer har i alt 731 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 16,95 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Martin Vang Hansen, der også agerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har Arbejdsmarkedets Tillægspension i alt 3.423 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
ATP EJENDOMME A/S ejer Aldersrogade 3D, 1. tv, 2100 København Ø.
Den primære bygning blev bygget i 1870 på Aldersrogade 3D, 1. tv, 2100 København Ø.