Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE2655851ESR430-020604

Albanivej 50

5792 Årslev
Faaborg-Midtfyn Nr. Lyndelse By, Nr. Lyndelse, 14t (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1952
Bebyggelsesprocent19%

Areal

Grundareal998 m²
Bygningsareal72 m²
Beboelsesareal122 m²
Areal af udnyttet tagetage50 m²
Areal af kælder72 m²

Resights giver dig alle oplysninger om ejendommen på Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev. Undersøg ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev. Ejendommen har et bygningsareal á 72 m² og blev opført i 1952 på en 998 m² stor grund. Den 12. juli 2000 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 800.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 1,16 mio. kr., hvoraf grunden udgør 532.000 kr.

Fakta om Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev

Villaen er placeret på Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev og har et samlet bygningsareal på 72 m². Hovedbygningen, der er bygget i 1952, blev senest ombygget i 1984 og ligger på en 998 m² stor grund. Ejendommen har 4 værelser og har et BBR-areal på 122 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er desuden ekstra arealer, der samlet set udgør 122 m² (udnyttet tagetage 50 m², kælder 72 m²). Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Den primære benyttelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 7.844 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 800.000 kr. i den seneste tinglyste handel d. 12. juli 2000. Det giver en kvadratmeterpris på 4.123 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 1,16 mio. kr., hvoraf grunden udgør 532.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.

Enhedens BBR-areal er 122 m² på Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.

Den primære bygning blev bygget i 1952 på Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.

Prisen var 800.000 kr., da Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev senest blev handlet i 2000.

1,16 mio. kr. er vurdering på Albanivej 50, Nørre Lyndelse, 5792 Årslev.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis