Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100990858

Akseltorv 8A, 2

6000 Kolding
Kolding Kolding Bygrunde, 368a (Byzone)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Ejer

EjerAkseltorv ApS
EjertypeSelskab
EjeradresseDalbyvej 100, 6000 Kolding
CVR44140403

Resights giver dig alle informationer om grunden på Akseltorv 8A, 2., 6000 Kolding. Undersøg grundens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Akseltorv 8A, 2., 6000 Kolding finder du grunden.

Fakta om Akseltorv 8A, 2., 6000 Kolding

Grunden er placeret på Akseltorv 8A, 2., 6000 Kolding.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige anvendelse er "ikke angivet".

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af Akseltorv ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens ANKERHUS INVEST ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt syv ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 17,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Peder Kristian Damkjær, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har ANKERHUS INVEST ApS i alt 14 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Akseltorv ApS ejer Akseltorv 8A, 2., 6000 Kolding.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis