Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE9817261ESR860-009444

Aksel Munchsvej 8

9850 Hirtshals
Hjørring Nr. Tornby By, Tornby, 18v (Sommerhusområde) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2021
Bebyggelsesprocent5%

Areal

Grundareal2.500 m²
Bygningsareal135 m²
Beboelsesareal125 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle oplysninger om ejendommen på Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals. Se ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals. Ejendommen har et bygningsareal á 135 m² og blev opført i 2021 på en 2.500 m² stor grund. Den seneste handel fandt sted den 25. marts 2024, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 2,5 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 332.000 kr., hvoraf grunden udgør 332.000 kr.

Fakta om Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals

Fritidsejendommen er beliggende på Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals og har et samlet bygningsareal á 135 m². Enheden er opført i 2021 og befinder sig på en 2.500 m² stor grund. Ejendommen har 5 værelser og har et BBR-areal på 125 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den hovedsagelige benyttelse af ejendommen er til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 8.639 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 25. marts 2024, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 2,5 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 18.518 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 332.000 kr., hvoraf grunden udgør 332.000 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals.

Enhedens BBR-areal er 125 m² på Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals.

Den primære bygning blev bygget i 2021 på Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals.

Prisen var 2,5 mio. kr., da Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals senest blev handlet i 2024.

332.000 kr. er vurdering på Aksel Munchsvej 8, Tornby, 9850 Hirtshals.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis