Få alle oplysninger om Akelejehaven 101, 5500 Middelfart på Resights. Se grundens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
På Akelejehaven 101, 5500 Middelfart ligger grunden.
Fakta om Akelejehaven 101, 5500 Middelfart
Grunden er beliggende på Akelejehaven 101, 5500 Middelfart.
Egenskaber
Grundens hovedsagelige benyttelse er "ikke angivet". I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Grunden er officielt ejet af NJB Ejendomme 1 ApS, der hovedsageligt beskæftiger sig med gennemførelse af byggeprojekter, mens BELLING HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 114 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 205 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Jens Belling, der også fungerer som direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har BELLING HOLDING ApS i alt 506 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
NJB Ejendomme 1 ApS ejer Akelejehaven 101, 5500 Middelfart.
Grundarealet er 90 m² på Akelejehaven 101, 5500 Middelfart.