Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3463878ESR791-215600

Ahornvej 92

9632 Møldrup
Viborg V. Tostrup By, V. Tostrup, 5cy (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1986
Bebyggelsesprocent13%

Areal

Grundareal876 m²
Bygningsareal110 m²
Beboelsesareal110 m²

Resights giver dig alle informationer om ejendommen på Ahornvej 92, 9632 Møldrup. Se ejendommens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Ahornvej 92, 9632 Møldrup. I 1986 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal á 110 m² på en 876 m² stor grund. Den sidste handel fandt sted den 15. december 2016, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 550.000 kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 978.000 kr., hvoraf grunden udgør 267.000 kr.

Fakta om Ahornvej 92, 9632 Møldrup

Villaen er beliggende på Ahornvej 92, 9632 Møldrup og har et samlet bygningsareal á 110 m². Den primære bygning er opført i 1986 og befinder sig på en 876 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 110 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af mursten, mens tagmaterialet består af betontagsten. Den primære anvendelse af ejendommen er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.219 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 15. december 2016, hvor værdiansættelsen på villaen var 550.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 5.000 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 978.000 kr., hvoraf grunden udgør 267.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ahornvej 92, 9632 Møldrup.

Enhedens BBR-areal er 110 m² på Ahornvej 92, 9632 Møldrup.

Den primære bygning blev opført i 1986 på Ahornvej 92, 9632 Møldrup.

Prisen var 550.000 kr., da Ahornvej 92, 9632 Møldrup senest blev handlet i 2016.

978.000 kr. er vurdering på Ahornvej 92, 9632 Møldrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis