Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE261187ESR265-188890

Ahornlunden 3, st tv

4000 Roskilde
Roskilde Nymarken, Roskilde Jorder, 110f (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2008

Areal

Beboelsesareal82 m²

Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Ahornlunden 3, st. tv, Himmelev, 4000 Roskilde. Undersøg lejlighedens seneste salgspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Ahornlunden 3, st. tv, Himmelev, 4000 Roskilde kan du finde lejligheden. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,79 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,52 mio. kr.

Fakta om Ahornlunden 3, st. tv, Himmelev, 4000 Roskilde

Ejerlejligheden ligger på Ahornlunden 3, st. tv, Himmelev, 4000 Roskilde. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 82 m², mens det tinglyste areal udgør 77 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens hovedsagelige anvendelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.355 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,79 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,52 mio. kr.

Ejerinfo

Lejligheden er officielt ejet af Ejendomsselskabet Storkøbenhavn ApS, der først og fremmest beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens AKF HOLDING A/S er anslået til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer har i alt 65 ejendomme i porteføljen, som samlet set danner anlægsaktiver á 870 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Ino Abraham Dimsits, der også fungerer som administrerende direktør. Kigger man på den reelle ejer, så har AKF HOLDING A/S i alt 1.177 ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

Ejendomsselskabet Storkøbenhavn ApS ejer Ahornlunden 3, st. tv, Himmelev, 4000 Roskilde.

Den primære bygning blev opført i 2008 på Ahornlunden 3, st. tv, Himmelev, 4000 Roskilde.

2,79 mio. kr. er vurdering på Ahornlunden 3, st. tv, Himmelev, 4000 Roskilde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis