Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE261208ESR265-188911

Ahornlunden 1, 2 tv

4000 Roskilde
Roskilde Nymarken, Roskilde Jorder, 110f (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2008

Areal

Beboelsesareal95 m²

Få alle informationer om Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde på Resights. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde. Den seneste transaktion fandt sted den 17. maj 2021, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 2,99 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,84 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,4 mio. kr.

Fakta om Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde

Ejerlejligheden er beliggende på Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 95 m², mens det tinglyste areal udgør 91 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 5 etager. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er fremstillet af betonelementer, mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejligheden anvendes hovedsageligt til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.169 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Værdiansættelsen var 2,99 mio. kr. i den seneste tinglyste handel d. 17. maj 2021. Det giver en kvadratmeterpris på 31.526 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,84 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,4 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde.

Den primære bygning blev opført i 2008 på Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde.

Prisen var 2,99 mio. kr., da Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde senest blev handlet i 2021.

2,84 mio. kr. er vurdering på Ahornlunden 1, 2. tv, Himmelev, 4000 Roskilde.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis