Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE267867ESR259-145481

Åhavnen 21

4600 Køge
Køge Køge Markjorder, 20aq (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2004

Areal

Beboelsesareal92 m²

Få alle oplysninger om Åhavnen 21, 4600 Køge på Resights. Undersøg lejlighedens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Åhavnen 21, 4600 Køge finder du lejligheden. Den sidste transaktion fandt sted den 16. februar 2022, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,65 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,78 mio. kr.

Fakta om Åhavnen 21, 4600 Køge

Ejerlejligheden er beliggende på Åhavnen 21, 4600 Køge. Lejligheden fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 92 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 2 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Lejlighedens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 4.054 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 16. februar 2022, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 3,65 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 39.673 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,4 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,78 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Åhavnen 21, 4600 Køge.

Den primære bygning blev bygget i 2004 på Åhavnen 21, 4600 Køge.

Prisen var 3,65 mio. kr., da Åhavnen 21, 4600 Køge senest blev handlet i 2022.

3,4 mio. kr. er vurdering på Åhavnen 21, 4600 Køge.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis