Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE742164ESR707-107227

Agterspejlet 35

8585 Glesborg
Norddjurs Bønnerup By, Hemmed, 20mx (Byzone) Sommerhus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2000

Areal

Bygningsareal40 m²
Beboelsesareal77 m²
Areal af udnyttet tagetage37 m²

Få alle oplysninger om Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg på Resights. Se ejendommens seneste handelspris, offentlige vurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.

På Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg ligger ejendommen. Den 17. maj 2022 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 1,53 mio. kr.

Fakta om Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg

Fritidsejendommen har et samlet bygningsareal á 40 m² og ligger på Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg. Ejendommen har 3 værelser og har et BBR-areal på 77 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. Der er i øvrigt en udnyttet tagetage, der er 37 m². Kigger man på fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommen anvendes hovedsageligt til fritidsformål (feriehus). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 17. maj 2022, hvor værdiansættelsen på fritidsejendommen var 1,53 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 19.870 kr. Fritidsejendommen er af det offentlige vurderet til 1,42 mio. kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg.

Den primære bygning blev bygget i 2000 på Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg.

Prisen var 1,53 mio. kr., da Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg senest blev handlet i 2022.

1,42 mio. kr. er vurdering på Agterspejlet 35, Bønnerup Strand, 8585 Glesborg.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis