Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE3207286ESR860-031024

Agervej 96

9800 Hjørring
Hjørring Rakkeby By, Rakkeby, 65d (Landzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1973
Bebyggelsesprocent15%

Areal

Grundareal1.126 m²
Bygningsareal166 m²
Beboelsesareal166 m²

Via Resights kan du få alle informationer om ejendommen på Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring. Se ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen er lokaliseret på Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring. I 1973 blev ejendommen konstrueret og har i dag et bygningsareal på 166 m² på en 1.126 m² stor grund. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 942.000 kr., hvoraf grunden udgør 203.000 kr.

Fakta om Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring

Villaen er placeret på Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring og har et samlet bygningsareal på 166 m². Den primære bygning, der er bygget i 1973, blev senest renoveret i 1984 og er beliggende på en 1.126 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 4 værelser og har et BBR-areal på 166 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Ejendommen benyttes hovedsageligt til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 4.066 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Villaen er af det offentlige vurderet til 942.000 kr., hvoraf grunden udgør 203.000 kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring.

Enhedens BBR-areal er 166 m² på Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring.

Den primære bygning blev bygget i 1973 på Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring.

942.000 kr. er vurdering på Agervej 96, Rakkeby, 9800 Hjørring.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis