Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE8250371ESR671-101854

Agertoften 8

7790 Thyholm
Struer Serup By, Odby, 6x (Sommerhusområde)
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Areal

Grundareal2.517 m²

Ved hjælp af Resights kan du få alle informationer om grunden på Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm. Se grundens sidste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

På Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm findes grunden. Den 18. april 2011 fandt den seneste transaktion sted, da MOGENS STORGAARD JAKOBSEN HOLDING ApS erhvervede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 160.000 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 185.900 kr.

Fakta om Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm

Grunden er beliggende på Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm.

Egenskaber

Grundens hovedsagelige anvendelse er "ikke angivet". I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 3.490 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 18. april 2011, hvor værdiansættelsen var 160.000 kr. i en almindelig fri handel, hvor MOGENS STORGAARD JAKOBSEN HOLDING ApS købte grunden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 63 kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 185.900 kr.

Ejerinfo

Grunden er officielt ejet af MOGENS STORGAARD JAKOBSEN HOLDING ApS, der primært beskæftiger sig med ikke-finansielle holdingselskaber, mens Mogens Storgaard Jakobsen er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer grunden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til grunden er der et led. Den officielle ejer har i alt tre ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 15,5 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Mogens Storgaard Jakobsen, der også fungerer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Mogens Storgaard Jakobsen i alt fire ejendomme i porteføljen.

Ofte stillede spørgsmål

MOGENS STORGAARD JAKOBSEN HOLDING ApS ejer Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm.

Grundarealet er 2.517 m² på Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm.

Prisen var 160.000 kr., da Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm senest blev handlet i 2011.

185.900 kr. er vurdering på Agertoften 8, Serup, 7790 Thyholm.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis