Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE100014532ESR751-984775

Agernvej 125

8330 Beder
Aarhus Beder By, Beder, 3gæ (Byzone) Fritliggende enfamiliehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår2010
Bebyggelsesprocent22%

Areal

Grundareal709 m²
Bygningsareal158 m²
Beboelsesareal158 m²

Få alle oplysninger om Agernvej 125, 8330 Beder på Resights. Undersøg ejendommens seneste salgspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Agernvej 125, 8330 Beder. Ejendommen har et bygningsareal á 158 m² og blev konstrueret i 2010 på en 709 m² stor grund. Den 2. januar 2011 fandt den seneste handel sted, da en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig ejendommen i en almindelig fri handel til en værdi á 3,3 mio. kr. Ejendommen er af det offentlige vurderet til 4,09 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,08 mio. kr.

Fakta om Agernvej 125, 8330 Beder

Villaen har et samlet bygningsareal á 158 m² og ligger på Agernvej 125, 8330 Beder. Hovedbygningen er bygget i 2010 og er beliggende på en 709 m² stor grund. Ejendommen fordeler sig på 5 værelser og har et BBR-areal på 158 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens hovedbygning er bygget i ét plan. I forhold til villaens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 16.633 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Seneste tinglyste handel er fra d. 2. januar 2011, hvor værdiansættelsen på villaen var 3,3 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 20.886 kr. Villaen er af det offentlige vurderet til 4,09 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,08 mio. kr.

Ejerinfo

Villaen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Agernvej 125, 8330 Beder.

Enhedens BBR-areal er 158 m² på Agernvej 125, 8330 Beder.

Den primære bygning blev bygget i 2010 på Agernvej 125, 8330 Beder.

Prisen var 3,3 mio. kr., da Agernvej 125, 8330 Beder senest blev handlet i 2011.

4,09 mio. kr. er vurdering på Agernvej 125, 8330 Beder.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis