Få alle oplysninger om Agerhønestien 47, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup på Resights. Se ejendommens sidste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Ejendommen ligger på Agerhønestien 47, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup.
Fakta om Agerhønestien 47, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup
Fritidsejendommen er beliggende på Agerhønestien 47, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup og har et samlet bygningsareal á 24 m². Ejendommen fordeler sig på 2 værelser og har et BBR-areal på 24 m², hvoraf det hele er tinglyst.
Egenskaber
Ejendommen er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af træ, mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Den hovedsagelige anvendelse af ejendommen er til fritidsformål (kolonihave). I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 0 kr.
Ejerinfo
Ejendommen er ejet af HF Kongedybet, der primært beskæftiger sig med andre organisationers og foreningers aktiviteter i.a.n.. Den officielle ejer har i alt én ejendom i porteføljen. Firmaets primære kontaktperson er Johnny Sand Knudsen, der også agerer som foreningsrepræsentant.
Ofte stillede spørgsmål
En eller flere privat(e) ejer Agerhønestien 47, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup.
Den primære bygning blev opført i 1935 på Agerhønestien 47, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup.