Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE704471ESR101-927636

Agerhønestien 30

2770 Kastrup
København Sundby Overdrev, København, 23a (Byzone) Kolonihavehus
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1930

Areal

Bygningsareal28 m²
Beboelsesareal28 m²

Få alle oplysninger om Agerhønestien 30, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup på Resights. Undersøg ejendommens sidste handelspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Ejendommen ligger på Agerhønestien 30, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup.

Fakta om Agerhønestien 30, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup

Fritidsejendommen er placeret på Agerhønestien 30, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup og har et samlet bygningsareal på 28 m². Ejendommen har 2 værelser og har et BBR-areal på 28 m², hvoraf det hele er tinglyst.

Egenskaber

Ejendommens primære bygning er bygget i ét plan. I forhold til fritidsejendommens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, hverken badeværelse eller adgang til badeværelse og intet vandskyllende toilet. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med stor hældning. Ejendommens hovedsagelige benyttelse er til fritidsformål (kolonihave). Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 0 kr.

Ejerinfo

Fritidsejendommen er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer Agerhønestien 30, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup.

Den primære bygning blev opført i 1930 på Agerhønestien 30, Hf. Kongedybet, 2770 Kastrup.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis