kommunerne nedenfor.
Åboulevarden 19B, tv
8000 Aarhus CResights giver dig alle oplysninger om lejligheden på Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C. Se lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er lokaliseret på Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C. Den 11. februar 2020 fandt den seneste handel sted, da Black Estate byGladys ApS erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 3,09 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 3,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,67 mio. kr.
Fakta om Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C
Ejerlejligheden er placeret på Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C. Lejligheden har 3 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 93 m², hvoraf 70 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens primære bygning er bygget i 5 plan. Kigger man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af "andet materiale" mens tagmaterialet består af tagpap med lille hældning. Lejlighedens primære anvendelse er til helårsbeboelse. Ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) for 2023 lyder på 5.899 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 11. februar 2020, hvor værdiansættelsen var 3,09 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor Black Estate byGladys ApS købte lejligheden af en eller flere privatperson(er). Det giver en kvadratmeterpris på 33.311 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 3,29 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,67 mio. kr.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Black Estate byGladys ApS, der fortrinsvist beskæftiger sig med anden udlejning af boliger, mens BONG HOLDING ApS er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem ét holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der et led. Den officielle ejer besidder i alt to ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 5,23 mio. kr. Firmaets primære kontaktperson er Gladys Cristina Jensen, der også opererer som direktør. Ser man på den reelle ejer, så har BONG HOLDING ApS i alt tre ejendomme i porteføljen.
Hvem ejer Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C?
Black Estate byGladys ApS ejer Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C.
Hvornår blev Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C opført?
Den primære bygning blev bygget i 2008 på Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C.
Hvad er prisen på Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C?
Prisen var 3,09 mio. kr., da Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C senest blev handlet i 2020.
Hvad er Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C vurderet til?
3,29 mio. kr. er vurdering på Åboulevarden 19B, 3. tv, 8000 Aarhus C.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.