kommunerne nedenfor.
Abildskærvej 2
6630 RøddingResights giver dig alle oplysninger om grunden på Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding. Se grundens seneste salgspris, offentlige vurdering, areal, ejerinfo og meget mere.
Grunden ligger på Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding. Grunden er et samlet areal på 610.007 m². Den seneste handel fandt sted den 1. oktober 2016, hvor en eller flere privat(e) køber(e) sikrede sig grunden i en almindelig fri handel til en værdi á 5,2 mio. kr. Grunden er af det offentlige vurderet til 7,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,63 mio. kr.
Fakta om Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding
Industrigrunden er beliggende på Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding og består af seks bygninger med et samlet bygningsareal på 1.316 m² fordelt på en beboelsesenhed og fire erhvervsenheder. Grunden udgør 610.007 m² fordelt på tre matrikler.
Egenskaber
Den hovedbygning er bygget i ét plan. Bygningens ydervægsmateriale er konstrueret af mursten, mens tagmaterialet består af fibercement herunder asbest. Grunden anvendes primært til helårsbeboelse. I 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 14.932 kr.
Salgs- og vurderingsdata
Seneste tinglyste handel er fra d. 1. oktober 2016, hvor værdiansættelsen på industrigrunden var 5,2 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 3.892 kr. Industrigrunden er af det offentlige vurderet til 7,2 mio. kr., hvoraf grunden udgør 2,63 mio. kr.
Ejerinfo
Industrigrunden er ejet af en privat person eller interessentskab.
Hvem ejer Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding?
En eller flere privat(e) ejer Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding.
Hvad er BBR-arealet på Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding?
Grundarealet er 610.007 m² på Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding.
Hvornår blev Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding opført?
Den primære bygning blev opført i 1857 på Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding.
Hvad er Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding værd?
Prisen var 5,2 mio. kr., da Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding senest blev handlet i 2016.
Hvad er Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding vurderet til?
7,2 mio. kr. er vurdering på Abildskærvej 2, Harreby, 6630 Rødding.
Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.