Resights giver dig alle informationer om lejligheden på Aage Knudsens Strøg 14, st. th, 2610 Rødovre. Se lejlighedens sidste handelspris, ejendomsvurdering, størrelse, ejerinfo og meget mere.
Lejligheden er placeret på Aage Knudsens Strøg 14, st. th, 2610 Rødovre.
Fakta om Aage Knudsens Strøg 14, st. th, 2610 Rødovre
Ejerlejligheden er beliggende på Aage Knudsens Strøg 14, st. th, 2610 Rødovre. Lejligheden har 2 værelser og er oplyst til et BBR-areal på 76 m², hvoraf 62 m² er tinglyst.
Egenskaber
Adressens hovedbygning er bygget i 6 etager. Ser man på ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er bygget af mursten, mens tagmaterialet består af levende tage. Den hovedsagelige anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse.
Ejerinfo
Lejligheden er officielt ejet af Nordea Pension Ejendom Danmark A/S, der hovedsageligt beskæftiger sig med udlejning af erhvervsejendomme, mens Nordea Life Holding AB er estimeret til at være den reelle ejer. Det vurderes, at den reelle ejer har en ejerandel på 100,000 % og ejer lejligheden igennem et holdingselskab. Fra den reelle ejer til ejerlejligheden er der to led. Den officielle ejer besidder i alt 1.558 ejendomme i porteføljen, som samlet set udgør anlægsaktiver á 8,29 mia. kr. Firmaets primære kontaktperson er Flemming Bæk Engelhardt, der også fungerer som administrerende direktør. Ser man på den reelle ejer, så har Nordea Life Holding AB i alt 1.678 ejendomme i porteføljen.
Ofte stillede spørgsmål
Nordea Pension Ejendom Danmark A/S ejer Aage Knudsens Strøg 14, st. th, 2610 Rødovre.
Den primære bygning blev opført i 2022 på Aage Knudsens Strøg 14, st. th, 2610 Rødovre.