Søg efter ejendom

Find en anden ejendom via søgefunktionen.

BFE107457ESR101-044254

A.F. Beyers Vej 8, 2 tv

2720 Vanløse
København Brønshøj, København, 251 (Byzone) Bolig i etageejendom
Satellitbillede med matrikelafgrænsningMatrikel

Bygning

Opførelsesår1933

Areal

Beboelsesareal58 m²

Gennem Resights kan du få alle oplysninger om lejligheden på A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse. Undersøg lejlighedens seneste handelspris, ejendomsvurdering, areal, ejerinfo og meget mere.

Lejligheden ligger på A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse. Den sidste handel fandt sted den 12. februar 2016, hvor en eller flere privat(e) køber(e) erhvervede sig lejligheden i en almindelig fri handel til en værdi á 1,6 mio. kr. Lejligheden er af det offentlige vurderet til 2,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.

Fakta om A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse

Ejerlejligheden er beliggende på A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse. Lejligheden har 2 værelser og har et BBR-areal på 58 m², mens det tinglyste areal udgør 54 m².

Egenskaber

Adressens primære bygning er bygget i 3 plan. I forhold til ejerlejlighedens køkken-, bade- og toiletfactiliteter, er der eget køkken med afløb, badeværelser i enheden og vandskyllende toilet i enheden. Bygningens ydervægsmateriale er lavet af mursten, mens tagmaterialet består af tegl. Den primære anvendelse af lejligheden er til helårsbeboelse. I kalenderåret 2023 er ejendomsskatten (excl. bidrag og afgifter) 6.327 kr.

Salgs- og vurderingsdata

Sidste tinglyste handel er fra d. 12. februar 2016, hvor værdiansættelsen på ejerlejligheden var 1,6 mio. kr. i en almindelig fri handel, hvor både køber(e) og sælger(e) var en eller flere privatperson(er). Det giver en indikativ kvadratmeterpris på 27.586 kr. Ejerlejligheden er af det offentlige vurderet til 2,6 mio. kr., hvoraf grunden udgør 1,84 mio. kr.

Ejerinfo

Ejerlejligheden er ejet af en privat person eller interessentskab.

Ofte stillede spørgsmål

En eller flere privat(e) ejer A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse.

Den primære bygning blev opført i 1933 på A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse.

Prisen var 1,6 mio. kr., da A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse senest blev handlet i 2016.

2,6 mio. kr. er vurdering på A.F. Beyers Vej 8, 2. tv, 2720 Vanløse.

Prøv gratis

Arbejder du professionelt med faste ejendomme? Find flere informationer om denne og alle andre danske ejendomme på Resights-platformen. Du kan prøve den helt gratis via nedenstående link.

Prøv gratis